Central Lakes Conference Login Here  
Member Schools Conference Schedules Archives Directory Maps Ticket Info
 
CalendarRosters
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Tuesday, Jan 22, 2019
Time Event Location Details
4:00pm  Wrestling:Boys Middle School Meet  (Cancelled) Forestview Middle School vs. Grand Rapids @ Grand Rapids Middle School 
4:15pm Basketball:Boys 8th Game Willmar vs. Rocori @ Rocori High School - RMS gym 
4:15pm Basketball:Boys 8th Game Willmar Middle School vs. Rocori Middle School @ Rocori M.S. 
4:15pm Basketball:Boys 7th Game Rocori vs. Willmar @ Willmar Jr High/M.S. 
4:15pm Basketball:Boys 7th Game Rocori Middle School vs. Willmar Middle School @ Willmar Junior High/Middle School 
4:15pm Wrestling: Middle School Triangular Pierz, Sartell vs. Little Falls @ Little Falls H.S. 
4:30pm Basketball:Girls Middle School Game Forestview Middle School vs. Bemidji Middle @ Bemidji Middle School 
4:30pm Basketball:Boys Middle School Game Discovery Middle School vs. Forestview Middle School @ Brainerd - Forestview Middle School 
Grade 7 home, grade 8 away.
4:30pm Basketball:Boys 7th Game Discovery Middle School vs. Brainerd @ Brainerd - Forestview Middle School 
4:30pm Basketball:Boys 8th Game Forestview Middle School vs. Discovery Middle School @ Discovery Middle School Alexandria 
4:30pm Basketball:Boys Middle School Game Forestview Middle School vs. Discovery Middle School @ Discovery Middle School Alexandria 
Grade 8 away, grade 7 home.
4:30pm Basketball:Girls JV Game Sartell vs. Fergus Falls @ Fergus Falls H.S. 
4:30pm Basketball:Boys JV Game Moorhead vs. Fergus Falls @ FF Kennedy School - Gold Gym 
4:30pm Basketball:Girls B Game Sartell vs. Fergus Falls @ FF Kennedy School - Maroon Gym 
5:00pm Basketball:Boys JV Game  (Time Changed) Bemidji vs. Willmar @ Willmar High School 
5:00pm Basketball:Boys 9th Game  (Time Changed) Bemidji vs. Willmar @ Willmar High School 
Game Played in West Gym A & B teams play.
5:00pm Swimming:Boys Middle School Meet Discovery Middle School vs. Forestview Middle School @ Brainerd High School 
5:00pm Swimming:Boys Middle School Meet Discovery Middle School vs. Brainerd @ Brainerd High School 
5:00pm Wrestling: Varsity Quad Detroit Lakes, Fergus Falls, Ottertail Central vs. Long Prairie Grey Eagle @ Long Prairie High School 
5:00pm Wrestling: Varsity Quad Brainerd, Detroit Lakes, Fergus Falls vs. Long Prairie Grey Eagle @ Long Prairie-Grey Eagle High School 
5:00pm Wrestling: Varsity Match Albany, Alexandria Area HS vs. Melrose Area @ Sauk Centre High School 
5:00pm Wrestling: Middle School Triangular Albany, Discovery Middle School vs. Melrose @ Sauk Centre High School 
5:30pm Basketball:Boys JV Game Brainerd vs. Duluth East @ Duluth East High School 
5:30pm Basketball:Boys 9th Game Brainerd vs. Duluth East @ Duluth East High School 
5:30pm Ice Hockey:Boys JV Game Rocori - River Lakes vs. Alexandria Area HS @ Alexandria - Runestone Community Center 
5:30pm Ice Hockey:Boys JV Game Sartell vs. Brainerd @ Brainerd - Essentia Health Sports Center 
5:30pm Ice Hockey:Girls JV Game Brainerd-Little Falls vs. Fergus Falls @ Fergus Falls Roosevelt School - Hockey Arena 
5:30pm  Ice Hockey:Girls JV Game  (Cancelled) Sartell/SRR vs. Rocori - River Lakes @ Paynesville Arena 
SRR early out 3:05
5:30pm Ice Hockey:Boys JV Game Tech/Apollo vs. Sauk Rapids-Rice @ Sauk Rapids - Arena East 
5:30pm Ice Hockey:Girls JV Game Northern Lakes vs. Willmar @ Willmar - Civic Center 
5:45pm Basketball:Girls B Game Willmar vs. Alexandria Area HS @ Alexandria Area HS 
5:45pm Basketball:Girls JV Game Willmar vs. Alexandria Area HS @ Alexandria Area HS 
5:45pm Basketball:Girls B Game St. Cloud Apollo vs. Brainerd @ Brainerd H.S. 
5:45pm Basketball:Girls JV Game St. Cloud Apollo vs. Brainerd @ Brainerd H.S. 
5:45pm Basketball:Girls C Game St. Cloud Tech vs. Cambridge-Isanti @ Cambridge Primary School 
5:45pm Basketball:Girls JV Game St. Cloud Tech vs. Cambridge-Isanti @ Cambridge-Isanti High School 
5:45pm Basketball:Boys 9th Game Becker vs. Rocori @ Cold Spring Elementary 
5:45pm Basketball:Boys 9th Game Moorhead vs. Fergus Falls @ FF Kennedy School - Maroon Gym 
5:45pm Basketball:Boys JV Game St. Cloud Apollo vs. Little Falls @ Little Falls High School 
5:45pm Basketball:Boys JV Game Becker vs. Rocori @ Rocori High School 
5:45pm Basketball:Boys B Game Becker vs. Rocori @ Rocori High School 
5:45pm Basketball:Boys JV Game Monticello vs. Sartell @ Sartell H.S. 
5:45pm Basketball:Boys 9th Game Monticello vs. Sartell @ Sartell M.S. 
5:45pm Basketball:Boys B Game Monticello vs. Sartell @ Sartell M.S. 
5:45pm Basketball:Girls JV Game Monticello vs. Sauk Rapids-Rice @ Sauk Rapids-Rice H.S. 
5:45pm Basketball:Girls B Game Monticello vs. Sauk Rapids-Rice @ Sauk Rapids-Rice H.S. 
5:45pm Basketball:Boys 9th Game Minnetonka vs. St. Cloud Tech @ St. Cloud South Jr. High 
5:45pm Basketball:Boys JV Game Minnetonka vs. St. Cloud Tech @ St. Cloud Tech H.S. 
5:45pm Basketball:Boys 10th Game Minnetonka vs. St. Cloud Tech @ St. Cloud Tech H.S. 
6:00pm Basketball:Boys 9th Game Alexandria Area HS vs. Detroit Lakes @ Detroit Lakes High School 
6:00pm Basketball:Boys JV Game Alexandria Area HS vs. Detroit Lakes @ Detroit Lakes Middle School 
6:00pm Basketball:Girls Varsity Game Sartell vs. Fergus Falls @ Fergus Falls H.S. 
6:00pm Gymnastics: Varsity Meet Jamestown vs. Fergus Falls @ Fergus Falls 
6:00pm Gymnastics: Varsity Meet Willmar vs. Alexandria Area HS @ Alexandria - Gymnastics Center 
6:00pm Swimming:Boys Varsity Triangular Fergus Falls, Moorhead vs. Detroit Lakes @ Detroit Lakes High School 
6:00pm Swimming:Boys Varsity Meet Willmar vs. Melrose Area @ Melrose Area High School 
6:30pm Basketball:Boys Varsity Game  (Time Changed) Bemidji vs. Willmar @ Willmar High School 
7:00pm Basketball:Boys Varsity Game Brainerd vs. Duluth East @ Duluth East High School 
7:15pm Basketball:Girls Varsity Game Willmar vs. Alexandria Area HS @ Alexandria Area HS 
7:15pm Basketball:Girls Varsity Game St. Cloud Apollo vs. Brainerd @ Brainerd H.S. 
7:15pm Basketball:Girls Varsity Game St. Cloud Tech vs. Cambridge-Isanti @ Cambridge-Isanti High School 
7:15pm Basketball:Boys Varsity Game Moorhead vs. Fergus Falls @ FF Kennedy School - Gold Gym 
7:15pm Basketball:Boys Varsity Game St. Cloud Apollo vs. Little Falls @ Little Falls H.S. 
7:15pm Basketball:Boys Varsity Game Becker vs. Rocori @ Rocori High School 
7:15pm Basketball:Boys Varsity Game Monticello vs. Sartell @ Sartell H.S. 
7:15pm Basketball:Girls Varsity Game Monticello vs. Sauk Rapids-Rice @ Sauk Rapids-Rice H.S. 
7:15pm Basketball:Boys Varsity Game Minnetonka vs. St. Cloud Tech @ St. Cloud Tech H.S. 
7:15pm Ice Hockey:Boys Varsity Game Rocori - River Lakes vs. Alexandria Area HS @ Alexandria - Runestone Community Center 
7:15pm Ice Hockey:Boys Varsity Game Sartell vs. Brainerd @ Brainerd - Essentia Health Sports Center 
7:15pm Ice Hockey:Girls Varsity Game Brainerd-Little Falls vs. Fergus Falls @ Fergus Falls Roosevelt School - Hockey Arena 
2 pts
7:15pm Ice Hockey:Girls Varsity Game Sartell/SRR vs. Rocori - River Lakes @ Paynesville Arena 
SRR early out 3:05
7:15pm Ice Hockey:Boys Varsity Game Tech/Apollo vs. Sauk Rapids-Rice @ Sauk Rapids - Arena East 
2 pts
7:15pm Ice Hockey:Girls Varsity Game Northern Lakes vs. Willmar @ Willmar - Civic Center 
8:00pm Basketball:Boys Varsity Game Alexandria Area HS vs. Detroit Lakes @ Detroit Lakes High School 

     


      View:   
January  2019
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 
View Schedules: